Hakkımızda

Türkiye’de döküm ihtisas olarak kurulan ilk ve tek OSB olan Ankara Dökümcüler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, Bölge Müdürlüğümüzce isteyen sanayicilerimize yapı ruhsatları verilerek inşaatları başlatılmıştır. Ankara’nın hem ulusal hem de uluslararası ölçekte tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.

Bölgemiz, Ankara’nın yaklaşık 45 km. güneydoğusunda Malıköy Mahallesi Temelli' de bulunan Sanayi havzasında yer almaktadır. Ankara-Eskişehir karayolunun yaklaşık 9 Km. kuzeyinde, Anadolu OSB, Başkent OSB ve ASO 2. ve 3. OSB ile komşu konumdadır.  Demiryolu ve karayolu bağlantıları açısından oldukça elverişli bir konumdadır.

Bölgemiz Yer seçimi 2006 yılında yapılmış olup 2009 yılı Haziran ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 267 nolu sicili almıştır.

Sanayi Bakanlığınca 245 hektar yer seçimi yapılmıştır. Yer seçimi tamamlandıktan sonra, 74 hektar 1 . Etapta 61 parsel, 19 hektar 2. Etapta 33 parsel olmak üzere toplam 93 hektar alanın imar planları yaptırılmıştır.

TOP